0850 532 70 70
BİZ SİZİ ARAYALIM

PULLMAN MONARCH ILE PANAMA KOLOMBİYA KARAYİP TURU VİZESİZ

En Uygun Fiyat
10600 ₺
10600₺

11 Gün 10 Gece

Uçak ile gidiş dönüş

Tur Programı

TUR PROGRAMI

PANAMA KOLOMBİYA KARAYİP TUR PROGRAMI

1. Gün
ISTANBUL-PARİS-COLON(PANAMA)
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Tura Turizm kontuarı önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Air France Havayolları ile Paris aktarmalı Panamaya hareket ediyoruz. Aynı gün Panama ya varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile Colondaki otelimize hareket ediyoruz.Odalarımıza yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz serbest zaman alabilir,dileyen misafirlerimiz ise Colonu kendi frekansı ile keşfe çıkabilirler. Geceleme Colondaki otelimizdedir.
2. Gün
COLON-PANAMA(GEMİYE BİNİŞ)
Panama, Orta Amerikanın en güneyinde hem Pasifik Okyanusunun hem de Atlas Okyanusu nun tadını rahatça çıkarabileceğiniz nadir ülkelerde biri. Herkesin bildiği Panama Kanalı dışında en önemli özelliği çok gelişmiş bir başkentlerinin olması, gökdelenlerle dolu bu şehre geldiğinizde çok şaşıracaksınız. Bunlardan en ilginci burgu seklinde olan F&F Tower. Şehir içinde herhangi bir Amerikan markasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehirde görülmesi gereken en önemli yer tabi ki Panama Kanalı. Kocaman gemilerin bu dar kanallarda yavaşça ilerleyişi görülmeye değer. Kanal bundan yüzyıl önce Amerika tarafından yapılmış ve 1999 yılından sonra işletimi Panama hükûmetine devredilmiş. Kanalın izlenebilir bölümünde yine kanalın geçmişi hakkında bilgi alabileceğiniz bir müze bulunuyor. Güzel ve bilgilendirici bir müze. Giriş ücretli. Halk otobüsleri ile kanalın bulunduğu yere rahatça gidebilirsiniz.Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gemiye biniş öncesinde dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Panama kanalı turuna katılabilirler.( Katılım sağlamayacak misafirlerimiz rehberimizin belirlediği yerde sizlere bildirdiği saate kadar serbest zaman alacaklardır ). Turumuzun bitiminde Colon limanında bizi bekleyen gemimize transfer oluyoruz. Gemiye biniş,check in ve pasaport işlemlerimiz ardından odalarıma yerleşerek , gemiyi keşif için serbest zaman alıyoruz. Gemimiz 14.30 da Colon limanından ayrılacaktır.(Panama kanalı turu 35 €)
3. Gün
CARTAGENA:KAHVE VE ZÜMRÜT ÜLKESİ COLOMBİA
Gemimiz sabah saat 09.30 da Willemstad limanına yanaşacaktır.Sıcakkanlı insanları, tarihi, mimarisi, doğası, tropikal iklimi, lezzetli yemekleri ve meyveleri, muhteşem eğlence hayatıyla Cartagena da keyifli bir güne hazır olun. Santa Marta ile beraber Kolombiya`nın önde gelen tatil merkezlerinden biridir. Büyük bir lagünün etrafında kurulmuş olan şehir, geniş plajlara sahiptir. Cartagena`nın tarihi şehir merkezi UNESCO tarafında "Dünya Kültür Mirası" listesine alınmıştır. 1553 yılında keşfedilen Cartagena İspanyol koloni şehrinin mükemmel bir örneğidir. Büyük bir kale duvarı sanki birer mücevhermiş gibi, tarihi şehrin pastel renkli mimarisini, hoş sokaklarını ve katedrallarin etrafını sarmaktadır. Duvarla çevrili eski kasabanın (Cidad Murallada) etrafını gezebilir, eskiden zindan olan butiklerden alışveriş yapabilir ya da zengin tarihin tadını çıkarabilirsiniz. Tropikal iklimi olan adada dünyaca ünlü plajlarda denize girmeyi ve sahilde yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin dileyen misafirlerimiz için düzenleyeceği ekstra Cartagena şehir turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz akşam 19.00 da Cartagena limanından ayrılacaktır.(Cartagena turu 30 €)
4. Gün
DENİZDE SEYİR
Tüm gün gemi içerisinde düzenlenecek aktivitelerden yararlanabilir ve bugün özel olarak havuz başında güneş banyosu yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz nerden ne yemeli show una katılabilirler.Dünya mutfaklarından birbirinden özel şeflerin hazırlayacakları ve sunum yapacakları yemeklerin & tatlıların nasıl yapıldığını hem görmek hemde tatmak için bu özel showu Resepsiyon katında izlemeyi sakın unutmayın…
5. Gün
CURAÇAO (KARAYİP): KARAYİPLERİN BAŞKENTİ
Gemimiz sabah saat 08.00 de Willemstad limanına yanaşacaktır. Gemimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler.Limana girdiğinizde Hollanda kolonyel döneminden kalma binalarla kentin kültürel mirası hemen belli olur. Willemstad, Venezuela kıyılarında uzanan, Hollanda Krallığının Karayiplerdeki bir parçasını oluşturan şehir ve Curaçao nun başkenti. Yanındaki Bonaire ve Aruba adalarıyla Curaçao, ABC Adaları zincirini oluşturur. Curaçao daki bu adaları ziyaret ettiğinizde eşsiz, ilginç kültürü sizi alıp götürecek. Unutulmaz kumu ve deniz rengi ile Kenepa plajında denize girebilir, tüp ya da şnorkel ile dalış yapabilirsiniz. Punda bölgesinde ufak ve birçoğu ilginç olan mağazalarda gezebilirsiniz. Ayrıca bölgede ünlü olarak nitelendirilen Hato mağaralarını gezebilir, Shete Boka Ulusal parkını gezebilirsiniz. Turumuzun bitiminde gemimize transfer (oluyoruz. Gemimiz akşam saar 19.00 da limandan ayrılacaktır.(Curacao turu 30 € )
6. Gün
GÜZEL BONAİRE(KARAYİP)
Gemimiz sabah saat 08.00 de Kralendijk limanına yanaşacaktır.Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Bonaire turuna katılabilirler.Bonaire, keşfedilmemiş bir elmas, pek güzel elmasların deniz manzarası. Bununla birlikte, Bonaire, doymuş bir dünyada el değmemiş bir cennet olarak kalması bakımından eşsizdir.Bonairenin güzelliği, sadeliğin sadece huzur kattığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. ABC adalarının (Bonairenin Aruba ve Curacao ile birlikte oluşturduğu) en az seyahat ettiği yer, Venezuelanın kuzeyinde Karayipler de sessizce duruyor.Tropik dünyanın bu özel bölümü, birçok gezegeni, dünya çapında gezginleri teşvik eden geniş ve etkileyici bir okyanus alanını elinde tutuyor. Geçmişindeki sırlar hem eski hem de yeni olduğundan, berrak suların arasında yer alan şaşırtıcı bir şey şnorkel ve dalış cenneti olarak bilinir.Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz 18.00 de limandan ayrılacaktır.(Bonaire Turu 30 €)
7. Gün
BEYAZ KUMLU SAHİLLER:ARUBA(KARAYİP)
Gemimiz sabah saat 07.30 de Oranjestad limanına yanaşacaktır. Gemimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Oranjestad, Karayipler adası Aruba nın başkentidir ve Hollanda Krallığının bir parçası olan Hollanda kültüründen etkilenmiştir. Son zamanlarda en çok ilgi çeken tatil mekanlarından biri olan Aruba,beyaz kumlu sahilleri,tertemiz denizi ve flamingo sahilleri ile ünlüdür. Aruba`da yıl boyu güneş ve dünyanın en güzel kumsallarından bazıları vardır. Gezmenin en iyi yolu yürümektir; canlı başkent Oranjestad`ın palmiye ağaçlarıyla dolu sokaklarında dolaştığınızda Hollanda koloni geleneği olan canlı bir kent, pastel boyalı evler görür, harika alışveriş fırsatları bulursunuz. Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz saat 15.30 da limandan ayrılacaktır.
8. Gün
DENİZDE SEYİR
Tüm gün gemi içerisinde düzenlenecek aktivitelerden yararlanabilir ve bugün özel olarak havuz başında güneş banyosu yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz nerden ne yemeli show una katılabilirler.Dünya mutfaklarından birbirinden özel şeflerin hazırlayacakları ve sunum yapacakları yemeklerin & tatlıların nasıl yapıldığını hem görmek hemde tatmak için bu özel showu Resepsiyon katında izlemeyi sakın unutmayın…
9. Gün
COLON-PANAMA-PARİS
Gemimiz sabah saat 07.00 de Colon limanına yanaşacaktır.Odaların boşaltılması pasaport ve çıkış işlemlerimiz ardından dileyen misafirlerimiz Colon da rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman alabilir dileyen misafirlerimiz ise rehberimizin sunacağı ekstra Colón Yağmur Ormanı turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde rehberimizin belirlediği yer ve saatte buluşarak Panama havalimanına yola çıkıyoruz.Varışımızın ardından pasaport check in işlemlerimizi yaparak uçuşumuz için hazırlanıyoruz ve İstanbula uçuş.(Yağmur Ormanı turu 40 € )
10. Gün
PARİS-İSTANBUL
Paris havalimanı varış ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.
11. Gün
İSTANBUL
İstanbula varış ve turumuzun sonu

UYARILAR VE NOTLARGemi Bilgilendirme

Hem konforlu hem güvenli...

Gemilerde yolculuğunuz boyunca güvenliğiniz için her türlü donanım mevcuttur. En son teknolojiye sahip günümüz gemileri " Cruise Lines İnternational Association " tarafından belirlenen uluslararası standartlarda inşa edilmiştir. Bu kurallar çerçevesinde, periyodik olarak tüm gemilere bakım yapılmaktadır. Ayrıca tüm gemiler, son teknolojiye sahip yön bulma teçhizatıyla donanmıştır ve A.B.Dde bulunan, dünyanın en büyük Hava Durumu Bilgisayar Sistemine bağlıdır. Böylece kötü hava şartlarında, gemiler o bölgeye girmeyecek şekilde başka bir rota üzerinden giderler. Bütün modern gemiler, hidrolik stabilizör adı verilen ve geminin dalgalardan sallanmasını minimuma indiren bir sisteme sahiptir.Aktiviteler

Yüzen lüks otellere benzetebileceğimiz gemilerde, eğlence ve dinlence anlayışınıza uygun her türlü konfor ve aktiviteyi bulabilirsiniz. Gemideki tüm aktiviteleri ve gemi dışındaki gezileri her gün için özetleyen ( Bülten ) programlar, her akşam kabinlere dağıtılmaktadır. Gündüz havuzda güneşin tadını çıkarabilir ve sportif aktivitelerden (buz pateni, tırmanma duvarı, voleybol, basketbol ve golf sahaları, fitness, aerobik...) * faydalanabilirsiniz. Sessiz bir ortamda bulunmak isterseniz güvertede bir yürüyüş yapıp tertemiz havayı içinize çekebilir, wellness centerların (güzellik salonları**, masajlar**, Aqua ya da Thalasso terapiler**) sınırsız olanaklarından yararlanabilir ya da oturma salonları ve kütüphaneyi ziyaret edebilirsiniz. Dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı akşam yemeğinden sonra gece kulüplerine, casino ya, kabare showlara, dans yarışmalarına, kokteyllere, partilere, sinema ve konserlere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Bütün bunlara ilaveten her seyahatte sunulan farklı manzaraların, koyların ve rotanızda bulunan liman şehirlerinin mutlaka tadını çıkarmanızı öneririz. * Sunulan sportif faaliyetler, gemiden gemiye farklılık göstermektedir. **Güzellik salonu,masaj ya da terapiler ayrıca ücrete tabidirGemide Yemekler

Geminizde yemekler dünyaca ünlü aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Kahvaltıdan gece büfesine kadar, tüm restoranlarda, her türlü damak zevkine hitap eden ; Fransız, İtalyan, Uzakdoğu, Akdeniz ve diğer dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu, her gün ayrı seçenekleri olan menüler ve muhteşem açık büfeler mevcuttur. Genel olarak sabah kahvaltıları ve öğlen yemekleri açık büfe ve akşam yemekleri a la carte olup , bir çok gemide 24 saat kabin servisi vardır. Gemi seyahatlerinde ayrıca farklı bir unsur olarak akşam yemeklerinizde iki oturum ( main 18:30 ve second 20:30 ) seçeneğinize sunulmakta ya da hiçbir kısıtlama olmadan Freestyle Cruising diye adlandırılan seçenek bulunmaktadır.* * Akşam yemeğinin oturumlu ya da serbest olma özelliği gemiden gemiye farklılık göstermektedir.Gemide yanıma ne tür kıyafetler almalıyım 

Herhangi bir tatile giderken yanınıza aldığınız giysileri, gemi seyahati için de götürebilirsiniz. Yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz bölgenin o mevsimdeki iklimi, dışarıda giyeceğiniz giysiler üzerinde belirleyici faktör olacaktır. Gemi içinde gündüz rahat ve spor kıyafetler tercih edilmektedir, Restoranlarda sabah ve öğlen spor kıyafetler, gece ise abiye kıyafetler tavsiye edilmektedir. Hangi mevsimde olursa olsun gemi içerisinde klimaların yüksek seviyede çalışmasından dolayı ceket, hırka, şal gibi koruyucu giysilerin yanınızda bulunmasında fayda vardır.Kabinler

Kabinler suit, balkonlu kabin, deniz manzaralı kabin ya da iç kabin gibi seçeneklere ayrılmıştır. Günümüz gemilerindeki kabinler en az 4 - 5 yıldızlı lüks otel odalarındaki konfora sahipken ölçü olarak otel odaları kadar büyük değildir.Dil

İngilizce en yaygın kullanılan yabancı dildir. Birçok gemide farklı ülkelerden mürettebat vardır. Böylece dil problemi minimum düzeye indirilmiştir. Hatta bazı gemilerin servis personeli arasında Türk barmen ve personele rastlamak mümkündür.Gemiye binerken...

Check-in ; hareket anından 3 saat öncesine kadar yapılmalıdır. Bununla birlikte, gemiye binerken yapmanız gereken bazı formaliteler olacaktır. Bagaj teslimi, bilet ve kredi kartı kayıtları gibi... Check-in zamanlamaları ile ilgili kesin bilgiler, seyahat evraklarınız ile beraber size gönderilecektir.Bagaj

Yanınızda bulunan bagajlara, gemi şirketinin özel bagaj fişleri takılacaktır. Bu fişlerde, " Adınız ve soyadınız, gemi adı, gemi kalkış tarihi ve kabin numarası " gibi bilgiler yer alacaktır. Check-in işlemlerinden sonra, bagajınız bellboylar tarafından kabininize getirilecektir. Bagaj riski, yolcunun kendisine ait olduğu için, ek sigorta yapıp yapmama kararı size bırakılmıştır. ( Sigorta ücretlerinin düşük olduğu göz önüne alınırsa, sigorta yaptırmanızı öneririz. )Elektrik

Gemilerdeki elektrik prizleri, 220 / 110 Volt elektriğe uyumlu aletler için öngörülmüştür. Ancak yanınızda, özel seyahat adaptörü bulundurmanızda da fayda vardır.Gemilerde nakit para geçiyor mu 

Gemilerde nakit para kullanımı yoktur. Tüm formaliteler tamamlandıktan sonra, gemide kullanacağınız, üzerinde isminizin, akşam yemek saatinizin ve masa numaranızın yazılı olduğu bir " Cruise Card " verilecektir. Nasıl bahşiş vereceğim 

Servis ve kabin personeline verilen bahşişler, onların gelirlerinin büyük bir bölümüdür. Bahşişler genellikle kabin extrenize yansıtılır ve kredi kartınızla ödersiniz. Seyahatinize başlarken yanınıza almanız gereken evraklar

Gerekli vizenizin olduğu, en az 6 ay eçerli pasaportunuz ve ayrı bir kimliğiniz daha 

Uçak biletleri ve seyahat programı 

Gemi bileti veya voucher lar ve gemi bagaj etiiketiniz- Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda,
FULL  Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

- Geziye,
FULL  Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden
FULL  Turizm sorumlu değildir.

- Geminin kaptanı gerekli gördüğü durumlarda rotada ve uğranacak limanlarda değişiklik yapabilir.

-
FULL Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.

- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden
FULL  Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde FULL  Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.

- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda,
FULL  Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. 

Gemi İptal Şartları

77 güne kadar iptallerde rezervasyon başı 100 Euro, 

76 - 60 gün kala % 25, 

59 - 45 gün kala % 40, 

44 - 31 gün kala % 60, 

30 - 21 gün kala % 80, 

20 - 0 gün kala % 100 iptal cezası uygulanacaktır. 

*** Rezervasyonda isim değişiklikleri, kişi başına 100 Euro ücrete tabi olarak seyahat başlangıcından 20 gün öncesine kadar talep edilebilir. Seyahate 19 gün kala yapılan isim değişikliği talepleri iptal sayılır. 

Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Air France Havayolları Paris aktarmalı seferi ile İstanbul Yeni havalimanı -Paris-Panama/Panama-Paris-İstanbul Yeni havalimanı uçuşları

*Liman ve havalimanı vergileri (2000 TL)

*Havalimanı/Liman/Havalimanı transferleri

*Pullmantur Monarch gemisinde tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece HER ŞEY DAHİL konaklama

*Gemi servis ücreti ( 77€ kişi başı)

*Colon da 1 gece otel konaklaması

*Gemide alınacak sınırsız alkollü ve alkolsüz içecekler

*TÜRKÇE rehberlik (minimum 20 kişi katılımıyla)

*Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar, fitness

*Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları

*Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Kişisel harcamalar (Internet ve telefon, kuru temizleme v.b.)

*Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra kara turları

*Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

*Sağlık hizmetleri

*Güzellik merkezi ve spa

*Seyahat ve iptal sigortası (sadece türk pasaportlu misafirler için),(65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır).

Fiyatlar

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
PULLMAN MONARCH ILE PANAMA KOLOMBİYA KARAYİP TURU VİZESİZ - PULLMAN MONARCH ILE PANAMA&KOLOMBİYA&KARAYİP TURU VİZESİZ İÇ KABİN

10.600,00 TRY

18.200,00 TRY

10.400,00 TRY
02 Nisan - 12 Nisan İSTANBUL HAVALİMANI
PULLMAN MONARCH ILE PANAMA KOLOMBİYA KARAYİP TURU VİZESİZ - PULLMAN MONARCH ILE PANAMA&KOLOMBİYA&KARAYİP TURU VİZESİZ İÇ KABİN

10.600,00 TRY

18.200,00 TRY

10.400,00 TRY
09 Nisan - 19 Nisan İSTANBUL HAVALİMANI

Taksit Seçenekleri

Maximum Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Çağrı Merkezi
0850
532 70 70
Bizi Takip Edin