0850 532 70 70
BİZ SİZİ ARAYALIM

GİZEM DOLU NEPAL

En Uygun Fiyat
7900 ₺
7900₺
TÜM TURLAR DAHİL !!!

7 Gün 6 Gece

Uçak ile gidiş dönüş

Tur Programı

GİZEMLİ NEPAL

GİZEMLİ NEPAL TUR PROGRAMI1. Gün


İstanbul - Kathmandu


Istanbul Yeni havalimanında dış hatlar gidiş terminalinde FULL Turizm havalimanı görevlisi ve rehberimizle buluşarak turumuza başlıyoruz. Türk Hava Yollarının akşam uçuşu ile Kathmandu ya hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.
2. Gün


Katmandu (DURBAR MEYDANI ve SWYAMBHUNATH TAPINAK TURU DAHİL)


Katmandu havalimanına varışımızın ardından Katmandu panaromik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere transfer otobüsümüze biniyoruz. Katmandu panoramik şehir turumuz esnasında ilk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerce maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Katmandunun tarihi ve turistik noktalarını gezdikten sonra otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizin restaurantında alıyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün


Kathmandu - Pokhara (POKHARA ŞEHİR TURU DAHİL)


Otelemizde alacağımız kahvaltı sonrasında, rehberimizin belirleyeceği saatte Pokhara ya transfer ediliyoruz. 415.000 nüfusu ile Nepal'in ikinci en büyük, 464 kilometrekarelik yüz ölçümü ile de en geniş şehri Pokhara, yoga, meditasyon, dağcılık ve trekking aktivitelerinin de başkenti. Sakin ve huzur dolu yapısıyla da Nepal'deki diğer şehirlerden çok daha farklı. Deniz seviyesinden 700 metre yükseklikteki Pokhara'ya gidince oradan ayrılmak istemeyebilirsiniz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından misafirlerimize serbest zaman tanıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4. Gün


Pokhara - Sarangkot - Pokhara (GUPTSHOWR MAĞARA ve DAVIS ŞELALE TURU DAHİL)


Sabah erken saatlerde Sarangkot transferimizi gerçekleştiriyoruz. Görkemli Himalayalar'ın Annapurna Dağları bölgesini panoramik olarak görebileceğiniz, aynı zamanda Pokhara şehrini de yukarıdan seyredebileceğiniz bir tepe Sarangkot. Gün doğumunu seyretmek için hava henüz karanlıkken gitmeniz gerekiyor. Hava serin olacağı için yanınıza kalın giyecekler almanızda fayda var. Eşsiz gün doğumuna şahit olduktan sonra kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltının ardından, Pokhara bölgesinde bulunan Guptshowr Mağarası ve Davis şelalesini ziyaret ediyoruz. İçerisinde Bindabasini tapınağı bulunan Guptshwor mağarasından ziyade merdivenlerle inilen girişindeki oymalar, freskler ve heykellere hayran kalacaksınız. Gupteshwor Mağarası'ndan çıktıktan sonra caddede 200 metre kadar ilerleyip yolun karşısına geçerek Davis Şelalesi'ne ulaşabilirsiniz. Tüm şiddetiyle şelaleden dökülen sular bir yeraltı tüneline giriyor. Bu tünelden devam ederek Gupteshwor Mahadev Mağarası'nın altından geçtiği söyleniyor. Şelaleyi görüp, suyun döküldüğü yeri görememeniz ise burayı etkileyici kılan özelliklerinden biri. Otelimize dönüşümüz ile birlikte misafirlerimize serbest zaman tanıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
5. Gün


Pokhara (CHITWAN MİLLİ PARKI TURU DAHİL)


Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Chitwan Milli Park'a transferimizi gerçekleştiriyoruz. Nepal'in başkenti Katmandu ile ikinci büyük kenti olan Pokhara arasındaki Teari bölgesinde bulunan Chitwan Milli Parkı ziyaretçilerine muhteşem bir doğal yaşam sunuyor. Ülkenin en ünlü ve büyük doğal yaşam alanı olan 932 km2'lik Chitwan Milli Parkı içerisinde çok çeşitli bir vahşi yaşam mevcut. Afrika'nın uçsuz bucaksız düzlüklerinin aksine çok sık ve derin bir orman florasına sahip bu milli parktaki vahşi yaşam ziyaretçilerini fazlasıyla etkiliyor. Varışımızın ardından eşsiz bir deneyim olan 'Fillerle Orman Safari'sini gerçekleştireceğiz. Safarinin ardından yine milli parkından yakınında bulunan otelimize transferimiz gerkçekleşiyor. Öğle ve akşam yemeği yerel bir restoranda veya otelimizde alınacak. Geceleme otelimizde.
6. Gün


Chitwan - Kathmandu (PASHUPATINATH ve BOUHANATH TAPINAK TURU DAHİL)


Erken saatte alınacak kahvaltının ardından Swayambhunath gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Swayambhunath, Katmandu şehrinin batısındaki Katmandu Vadisinde bir tepenin üzerinde bulunan eski bir dini mimaridir, tepede bulunan birçok ağaç çeşidi içinYüce Ağaçlaranlamına gelir. Sonrasında, Nepaldeki Lalitpur şehrinin merkezinde yer alan Patan Durbar Meydanı turumuzu gerçekleştiriyoruz. Her biri UNESCO Dünya Mirası Alanları olan Katmandu Vadisindeki üç Durbar Meydanından biridir. Cazibe merkezlerinden biri olan Lalitpurun Malla Krallarının yaşadığı antik kraliyet sarayıdır. Durbar Meydanı, Newar mimarisinin bir harikasıdır. Gezimize Pashupatinath Tapınağı ziyareti ile devam ediyoruz. Bu tapınak bir Hinduizm tapınağıdır. Nepalin başkenti Katmanduda bulunmaktadır. Tapınak Hinduizm tanrısı Şivanın tapınağı olarak kabul edilmektedir. Tapınak UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunmaktadır. Son olarak Bouhanath tapınağı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi Thamel bölgesinde alıyoruz. Bu bölge Nepalin başkenti Katmanduda bulunan ticari bir semttir. Thamel, birçok sanatçının Nepale geldiği ve Thamelde haftalarını harcadığı hippi günlerinden başlayarak, Katmandu da turizm endüstrisinin merkezidir. Katmandu vadisinde turizmin en sıcak noktasıdır. Gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan sonra otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.
7. Gün


Kathmandu


Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ediliyoruz. İstanbul a varışımız ile birlikte turumuzun sonuna geliyoruz.
UYARILAR & NOTLAR


Genel Bilgilendirme
- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
-Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, FULL Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, FULL Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden FULL Turizm sorumlu değildir.
- FULL Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- FULL Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden FULL Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde FULL Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, FULL Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. 


İptal Koşulları 
- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %25i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50si kesilip geri kalanı iade edilir. 
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100ünü Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 
- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir. İşbu iade kurallarının ER (erken rezervasyon) paketlerinde geçerli olabilmesi için NSIK (Normal Seyahat İptal Koşulları) Sigortası satın alabilirsiniz.


Tura Dahil Olan Hizmetler
- İstanbul / Kathmandu / İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
- Programda dahil olduğu belirtilen transferler
- 4* veya 5* otellerde 5 gece tam pansiyon esasına göre konaklama
- Programda yazan tüm çevre gezileri ve şehir turları
- Kathmandu Turu
- Swyambhunath Turu
- Pokhara Turu
- Saranggkot Turu
- Guptshowr Mağara Turu
- Davis Şelale Turu
- Chitwan Milli Park Turu
- Patan Durbar Meydanı Turu
- Pashupatinath Tapınak Turu
- Bouhanath Tapınak Turu
- Havalimanı ve güvenlik vergileri
- FULL Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
- Zorunlu seyahat sigortası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler
- Nepal vizesi ve havalimanı vergisi (Kişi Başı 25 USD olup, bu vergi Katmandu Havalimanı na varışınız ile beraber rehberimiz tarafından sizlerden toplanacaktır. Buna ek olarak misafirlerimizin yanlarında vize için iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir)
- Programda belirtilmeyen turlar
- Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
- Yemeklerde alınacak içecekler
-Seyahat Sigortası
-Öğle ve Akşam Yemekleri
-Tüm İçecekler

Fiyatlar

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
GİZEM DOLU NEPAL - 5* VB OTELLER

7.900,00 TRY

10.400,00 TRY

7.900,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 4000 TRY
2 - 12 yaşa kadar 7880 TRY
20 Nisan - 26 Nisan İSTANBUL HAVALİMANI

Taksit Seçenekleri

Maximum Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Çağrı Merkezi
0850
532 70 70
Bizi Takip Edin