0850 532 70 70
BİZ SİZİ ARAYALIM

6 GECE 7 GÜN GÜNEY HİNDİSTAN

En Uygun Fiyat
7900 ₺
7900₺

7 Gün 6 Gece

Uçak ile gidiş dönüş

Tur Programı

GÜNEY HİNDİSTAN

HİNDİSTAN TURU PROGRAMI1. Gün


İstanbul - Mumbai


İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalnde  yetkililerimiz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Türk Hava Yollarının seferi ile Mumbai ye hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.
2. Gün


Mumbai


Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, şehri keşfediyoruz. Hindistan için sıkça “tezatların ülkesi” denir ya, bunu en yoğun yaşayacağınız yer Mumbai. Dünyanın en pahalı evi de burada, ev niyetine karton kutuda yaşayan ailelerden oluşan dünyanın en büyük varoşu da. İçinde büyük suçlular da var, sanatçılar da, egzotik kuşlar da var binlerce sokak köpeği de. Mumbai’yi karakterize eden 2 şey varsa birisi bu tezat, bir diğeri de Bollywood. Dolayısı ile burada en çok görmenizi isteyeceğimiz şeyler ya birini, ya da diğerini içeriyor. Mumbai, Hindistan’ın Los Angeles’i. Hollywood’un Hintli kardeşi Bollywood’un evi. En az Hollywood’da olduğu kadar, Mumbai’ye gelecek her turistin aklında da aynı soru oluyor: Acaba sokakta yürürken bir Bollywood starı ile karşılaşır mıyım? Evet, yeterince çabalarsanız neden olmasın? Burada birçok film setinde canlı çekimlere katılabiliyor, onları o süper eğlenceli dans koreografilerini prova ederken izleyebiliyorsunuz. Mumbai’nin film stüdyoları, genellikle Sanjay Gandhi Ulusal Parkı yakınındaki komplekte kümeleniyor. 1911’de inşa edilmiş bu devasa alan, Hindistan’daki en kapsamlı film stüdyosu. Bu eşsiz deneyime tanıklık ettikten sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ediliyoruz. Yerel restorantta alacağımız akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
3. Gün


Mumbai (ELEPHANTA ADASI TURU DAHİL)


Kahvaltının ardından, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Elephanta Mağaraları turumuza başlıyoruz. Mumbai Limanından, feribot ile bir saatlik yolculuk sonrasında Arap Denizinin bir kolunda yer alan Elephanta Adasına ulaşıyoruz. Bu adadaki bazalt kayalara 5. ve 6. yy.lar da oyulmuş olan Elephanta Mağaralarındaki en etkileyici eser Hint tanrısı Shivaya ait olan “Sadashiva” isimli 7 metre yüksekliğindeki heykeldir. Tek parça kayadan yontulma bu heykel Shivanın yaratıcı, koruyucu ve yıkıcı özeliklerini etkileyici bir biçimde tasvir etmiştir.Öğleden sonra Mumbai panaromik şehir turunda bu şehre limandan gelen ziyaretçileri karşılayan etkileyici Hint Kapısını, Colaba Causeway Caddesini, Marine Drive ve Dhobi Ghat da çamaşır yıkayanları görüyoruz. Dhobi Ghat, dünyanın en büyük çamaşırhanesidir. Dhobi Ghat 1890’da, İngiliz Raj’ı sırasında inşa edilmiş, dünyanın en büyük çamaşırhanesini görmeniz. Mumbai’de tek şey görecekseniz, o bu olsun deriz. Nesilden nesile aktarılan bir meslek olan ve Dhobis adı verilen çamaşırcılar, burada Mumbai’deki otel ve hastanelerden gelen havlu, çarşaf ve yastık kılıflarını yıkıyorlar. Herkesin bir yıkama taşı oluyor, çamaşırcılar çamaşırları, bu taşa çarpa çarpa yıkıyorlar. Burada günde 7,000’den fazla insan, 18-20 saat çalışıp 100.000’nin üzerinde çamaşır yıkıyor. Bu dev çamaşırhanenin en büyük müşterileri arasında, konfeksiyon firmaları, oteller, klüpler, restoranlar var. 2011’de, aynı anda en çok kişinin elde çamaşır yıkaması üzerine bir Guiness Rekoru bulunan Dhobi Ghat manzaralarını fotoğraflamadan geçmeyin. Dhobi Ghat’ın en iyi zamanları, sabahın erken saatleri ve akşamüstü saatleri. Sabahın erken saatlerinde yıkama sahnelerini, akşamüstü ise kurutma sahnelerini yakalayabilirsiniz. sonra otelimize dönüyoruz. Yerel restorantta alacağımız akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
4. Gün


Mumbai - Madurai ( NAYAK SARAYI ve MEENAKSHI TAPINAK TURU DAHİL)


Sabah kahvaltısı ardından Mumbaiden Maduraiye uçmak üzere havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz.Tamil Nadu eyaletine bağlı Maduraiye varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Hindu ve Saracen Mimarisinin örneği olan Thirumalai Nayak Sarayını geziyoruz. 1636 tarihli bir yapı olan saray, orijinalinde bugünkü halinden dört kez daha büyük inşa edilmişti. Daha sonra Hindistanın en kutsal ve en büyük Hindu Tapınaklarından biri olan, Tanrıça Meenakshi ve Tanrı Shivaya adanmış muhteşem mimarisi ile Meenakshi Tapınağı nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
5. Gün


Madurai - Periyar (PERİYAR BAHARAT BAHÇELERİ TURU DAHİL)


Kahvaltının ardından Periyara hareket ediyoruz. Hindistanın Kerala Eyaletine bağlı Periyarda baharat bahçelerini gezerken kakule, karanfil, muskat, karabiber ve tarçın bitkilerinin nasıl yetiştirildiğini görüyoruz. Güney Hindistanın yaylalarında, havadaki değişik aromaların bize eşlik edeceği baharat bahçesi gezimizin ardından Kumily Mahallesinde yürüyüş yapıyoruz. Güney Hindistanda ortaya çıkmış, antik bir sağlık sistemi Ayurveda Merkezi Periyar da isteyenler Ayurveda yağları ile masaj da yaptırabilirler.Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
6. Gün


Periyar - Kumarakom - Kochin (VEMBANAD GÖLÜNDE TEKNE TURU DAHİL)


Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte, Kerala Eyaletine bağlı Kumarakoma hareket ediyoruz. Kumarakomun tropik bitki örtüsü ve yaşam alanlarıyla eğlenceli vakit geçireceğimiz, geleneksel pirinç ve yiyecek taşıma yöntemlerini de gözlemleyeceğimiz tekne turuna çıkacağız. Öğle yemeği sonrası; Hint Okyanusundan gelen ters akıntılarla oluşmuş Vembanad Gölünde yapacağımız tekne turu sonrası Kochin e hareket. Akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
7. Gün


Kochin (DUTCH SARAY MÜZESİ ve PARADESİ SİNAGOG TURU DAHİL)


Kahvaltının ardından Dutch Palace Müzesi ve Paradesi Sinagogu gezeceğiz. Sinagog Sokağında serbest zaman sonrası Kochin Kalesi sınırları içerisindeki 1503te Portekizli Fransisken rahiplerinin kurduğu ve Hindistandaki en eski Avrupa tarzında inşa edilmiş, Vasco de Gamanın Mezar Taşının da bulunduğu St. Francis Kilisesi ni geziyoruz. Öğle yemeği dahil yapacağımız Kochin turumuzda Hintli balıkçıların, Çin balıkçı ağları ile geleneksel balık tutma yöntemlerini göreceğiz. Akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
8. Gün


Kochin - İstanbul


Kahvaltının ardından, serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Kochinden İstanbula uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz
UYARILAR & NOTLARGenel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

-Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.

- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda,
FULL Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

- Geziye,
FULL Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden
FULL Turizm sorumlu değildir

-
FULL Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.

- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

-
FULL Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.

- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.

- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden
FULL Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde FULL Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.

- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda,
FULL Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. 

İptal Koşulları 

- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %25i kesilip geri kalanı iade edilir.

- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50si kesilip geri kalanı iade edilir. 

- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100ünü Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 

- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir. İşbu iade kurallarının ER (erken rezervasyon) paketlerinde geçerli olabilmesi için NSIK (Normal Seyahat İptal Koşulları) Sigortası satın alabilirsiniz.

Tura Dahil Olan Hizmetler

- İstanbul / Mumbai - Kochin/ İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

-Yerel havayolu şirketleri ile Mumbai - Madurai

- Programda dahil olduğu belirtilen transferler

- 4* ve 5* otellerde 6 gece yarım pansiyon esasına göre konaklama

- Tur programında belirtilen öğle yemekleri

- Programda yazan tüm çevre gezileri ve şehir turları

- Mumbai Turu

- Elephanta Turu

- Elephanta Mağaraları Turu

- Madurai Turu

- Nayak Sarayı Turu

- Meenakshi Tapınağı Turu

- Periyar Baharat Bahçeleri Turu

- Kumily Mahallesi Turu

- Vembanad Gölünde Tekne Turu

- Dutch Saray Müzesi Turu

- Paradesi Sinagogu Turu

- St. Francis Kilisesi Turu

- Havalimanı ve güvenlik vergileri

-
FULL Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Zorunlu seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

- Hindistan vize ücreti ve servis bedeli (Kişi Başı 145 USD olup, fiyat artışı olması halinde tarafınıza bildirilecektir)

- Misafirlerimizin yanlarında vize için iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.

- Programda belirtilmeyen turlar

- Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

- Tur programında belirtilmeyen öğle yemekleri ve içeceklerr

Fiyatlar

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Çocuklar Kalkış - Dönüş Tarihleri Bağlantı Noktaları
6 GECE 7 GÜN GÜNEY HİNDİSTAN - 4* VE 5* OTELLER

7.900,00 TRY

10.400,00 TRY

7.900,00 TRY
0 - 2 yaşa kadar 3000 TRY
2 - 12 yaşa kadar 7880 TRY
20 Nisan - 26 Nisan İSTANBUL HAVALİMANI

Taksit Seçenekleri

Maximum Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Çağrı Merkezi
0850
532 70 70
Bizi Takip Edin